ul. Libelta 33, 61-707 Poznań

+48 609 610 000

+48 515 057 930

Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy

wlkpsw@gmail.com

WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE WINIARZY

10 września 2023

XVI KONWENT POLSKICH WINIARZY

TAK! Dobrze widzicie! Nasze Stowarzyszenie zostało wyróżnione i już po roku działalności mamy zaszczyt ogłosić, że tegoroczny Konwent Winiarzy Polskich odbędzie się w sercu Wielkopolski - w Poznaniu. Rezerwujcie termin 24-26.11.2023r.

Więcej informacji nt. organizacji, zapisów i udziału w wydarzeniu w naszych social media oraz stronie internetowej pod adresem:

 

https://www.wlkpsw.pl/konwent-polskich-winiarzy

 

Póki co zapraszamy do zapoznania się z notatką prasową magazynu Trybuszon:

"W dniach 24–26 listopada 2023 r. serce polskiego winiarstwa będzie biło w Poznaniu. Decyzją Polskiego Instytutu Winorośli i Wina tegoroczny Konwent Polskich Winiarzy zorganizuje Stowarzyszenie z Wielkopolski. W stolicy Wielkopolski odbędzie się 16. edycja Konwentu, dorocznego spotkania branżowego winiarzy i winogrodników, któremu towarzyszą wymiana doświadczeń i zdobywanie wiedzy.

To doskonała okazja nie tylko o charakterze towarzyskim, ale przede wszystkim do rozmów na tematy dla winiarzy najistotniejsze – o kwestiach prawnych, uprawie winorośli czy niuansach procesu produkcji wina.

Jak podkreślają Organizatorzy, tegoroczna edycja to powrót do najlepszych praktyk Konwentu. – Stawiamy przede wszystkim na aspekt edukacyjny i merytorykę. Nasz program to odpowiedź na realne potrzeby polskich winiarzy – mówi Maciej Krystowski, prezes zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy.

Program Konwentu został podzielony na kilka obszernych bloków tematycznych. W trakcie wydarzenia przyjrzymy się: kontrolom na winnicy (kto, kiedy i co może, a także interpretacjom przepisów prawnych na przykładach – uwaga! przewidziany jest udział przedstawicieli instytucji kontrolujących); ekologii w winnicy; ochronie winorośli przed chorobami i szkodnikami, w tym z użyciem preparatów ekologicznych; zagadnieniu stabilizacji wina i jego siarkowaniu. Będzie także możliwość wzięcia udziału w bardzo interesującej, wąsko zdefiniowanej degustacji komentowanej.

Z dumą informujemy, że „Trybuszon” został współorganizatorem Konwentu oraz otacza wydarzenie opieką medialną."

ZRÓDŁO: Trybuszon  https://www.trybuszon.pl/xvi-konwent-polskich-winiarzy-zapowiedz/

 

Wrzucamy również zapowiedź z Vinisfery:  https://vinisfera.pl/xvi-konwent-polskich-winiarzy-zapowiedz/?fbclid=IwAR1PAX1t_Z0NmEv9DC7EVYwtQu-Vg5oAOXnRuO0a2QJqCq4jvbS05A4f2Yw