XVI KONWENT POLSKICH WINIARZY

XVI Konwent Polskich Winiarzy trwał 3 dni.

prace realizacyjno-montażowe materiałów wideo

3 miesiące i kilkaset godzin pracy.

Nasz kolega Bartłomiej Pawlik, poświęcając swój wolny czas, wykonał dla Państwa nieodpłatnie wszystkie prezentowane poniżej filmy.

 

Jeśli obejrzany materiał Cię zainteresował, promował, skorzystałeś z niego

możesz postawić kawę wspierając twórczość Bartka:

Kiedy tylko informacja, że będziemy włodarzami kolejnego Konwentu Polskich Winiarzy, została potwierdzona, wiedzieliśmy już, że chcemy na nowo wzbudzić zainteresowanie świata winiarskiego tym wydarzeniem, rzucić powiew świeżości, zainteresować.

Zaledwie 10 dni po otwarciu zapisów, lista uczestników była pełna, musieliśmy uruchomić rezerwową listę. Było to dla nas bardzo miłym zaskoczeniem. Kluczem do tak dużego zainteresowania okazał się program Konwentu i jego wartość merytoryczna. W efekcie wszystkie tematy poruszone podczas Konwentu wzbudzały emocje i pole do ciekawych dyskusji, które mogłyby być kontynuowane bez końca, lecz staraliśmy się trzymać ramy czasowe.

 

Wiele poruszonych tematów branżowych zostało wyjaśnionych przez zaproszonych gości reprezentujących urzędy (KOWR, WIJhars, UrząD Celno-Skarbowy) oraz środowisko prawnicze reprezentowane przez firmę BeLegal, które zgrabnie budowało most, zamiast muru, między stronami. Poruszaliśmy nie tylko prawne aspekty zawodu winiarza, ale dowiedzieliśmy się również o znaczeniu cięcia i prowadzenia winorośli, wpływie bakterii i drożdży na owoce, a także w jaki sposób dbać o glebę aby służyła plantacji. Prelegenci byli znakomici, i z tego miejsca serdecznie im dziękujemy za ogrom przekazanej i przydatnej każdemu wiedzy. Jesteśmy przekonani, że każdy uczestnik wyniósł z tego coś dla siebie i będzie mógł zastosować w swojej winnicy. Oczywiście Konwent nie mógłby się odbyć bez Sponsorów, którym dziękujemy szczególnie za udzielone wsparcie. Zaprosiliśmy do udziału w naszym wydarzeniu firmy, które były blisko powiązane z branżą winiarską i mogły zaprezentować swoje produkty, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród nich były branże wsparcia procesu uprawy i ochrony winorośli, wyposażenia winiarni oraz wsparcia procesów winifikacji, poprzez butelkowanie, korkowanie, etykietowanie, oraz opakowanie wina, do prezentacji eksponowania go w różnego rodzaju szkle, podczas degustacji, aż do wsparcia marketingu i dystrybucji produktów.

 

Gościliśmy 60 winnic z 14 województw - łącznie ok 160 osób. Obecni byli zarówno najbardziej rozpoznawalni Polscy winiarze, jak i właściciele młodych winnic. Dało nam to przestrzeń do wymiany doświadczeń i kontaktów poprzez rozmowy i dyskusje. Był to Konwent, jak to określiły media winiarskie, w jakości 2.0, z jakim do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy to młoda organizacja z dużym zapałem, więc  jesteśmy ogromnie szczęśliwi i dumni, że sprostaliśmy powierzonemu zadaniu i danej nam szansie. Otrzymaliśmy wiele słów uznania od wszystkich uczestników, za które bardzo dziękujemy.

Warto było to zrobić dla Was!

WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE WINIARZY

ul. Libelta 33, 61-707 Poznań

+48 609 610 000

+48 515 057 930

Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy

wlkpsw@gmail.com