24 czerwca 2023

Nowy letni Święty Marcin - podroż do serca miasta

W weekend 24.05-25.06.23r. Mieliśmy zaszczyt wziąć udział w wydarzeniu "Nowy Letni Święty Marcin - podróż do serca miasta". Co więcej - byliśmy współorganizatorami i po raz pierwszy w historii naszego Stowarzyszenia zaprezentowało się aż 11 wielkopolskich winnic: Lipka Wielka, Edison, Katarzyna, Jaworowo, Enosfera, Vera, Orle, Morena i Zodiak. Dodatkowo swoją premierę w WSW miały Winnica Zielona oraz Winnica Powiercie z okolic Koła, która poza winem oferowała także piwo własnego wyrobu. Pogoda oraz nastroje dopisały wybornie a i frekwencja była niesamowita. Były to dwa dni pełne pozytywnych emocji, pysznego wina, koncertów oraz wydarzeń artystycznych angażujących zarówno młodych jak i starszych mieszkańców Poznania. ;)

 

Wspólna degustacja win białych, czerwonych oraz musujących dodała Nocy Świętojańskiej magicznego charakteru a dostępne na św. Marcinie sery, oliwki oraz ostrygi idealnie komponowały się z aromatami polskich win takich jak Riesling, Chardonnay, Solaris czy Pinot Noir.

Oczywiście poza WSW było kilku innych, równie zaangażowanych organizatorów. To właśnie dzięki Nim odwiedzający mogli posłuchać muzyki, grać w planszówki, posłuchać o historii ulicy, miasta a nawet poznać bliżej swojego sąsiada - czy to nie brzmi wspaniale?

Miło patrzeć jak miasto odżywa na lato!

 

Dziękujemy Wam za obecność na Św. Marcinie i na Naszych stoiskach.

Zapewne niebawem zobaczymy się na kolejnym wydarzeniu z Naszym udziałem, a tymczasem do zobaczenia tradycyjnie na Rynku Jeżyckim …

 

Stay tuned! ;D

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją 

WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE WINIARZY

ul. Libelta 33, 61-707 Poznań

+48 609 610 000

+48 515 057 930

Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy

wlkpsw@gmail.com