ul. Libelta 33, 61-707 Poznań

+48 609 610 000

+48 515 057 930

Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy

wlkpsw@gmail.com

WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE WINIARZY

24 czerwca 2023

NOWY LETNI ŚWIĘTY MARCIN

NEWS
Już możemy się z Wami podzielić tą informacją! WSW będzie współorganizatorem, po raz pierwszy zaprezentuje się 12 winnic z Wielkopolski - bijemy rekord!
Zapraszamy do zapoznania się w wydarzeniem
 
NOWY LETNI ŚWIĘTY MARCIN - PODRÓŻ DO SERCA MIASTA
Odkryj Święty Marcin na nowo i wybierz się w podróż do serca miasta. Poczuj rytm nocy letniej w najdłuższy dzień roku. Usłysz opowieść o historii ulicy i planach na jej przyszłość z koncertami w tle, targiem win wielkopolskich, animacjami dla dzieci i rodziców oraz festiwalem smaku na jarmarku świętojańskim i ogródkach gastronomicznych .
24.06 od 12.00 do 24.00
25.06 od 12.00 do 20.00
Święty Marcin (od Gwarnej do Ratajczaka)
SCENA KONCERTOWA POD ALFAMI
TARG WIN WIELKOPOLSKICH I JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI
ANIMACJE I WARSZTATY DLA GZUBÓW, EJBRÓW, ROJBRÓW I RODZICÓW
OPOWIEŚĆ O HISTORII ULICY I JEJ PRZYSZŁOŚCI
SĄSIEDZKI PRZEGLĄD KULTURALNY, CZYLI THE BEST OF PARTNERZY WYDARZENIA (szczegółowy harmonogram już wkrótce)
POZNAJ POZNAŃ - 10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ W SERCU MIASTA - NA ŚWIĘTYM MARCINIE
Wyobraź sobie, znane Ci z 11 listopada, imieniny ulicy na wesoło, w pełnym słońcu i kulturą pod gołym niebem w najdłuższy dzień w roku z mrożonym winem i muzyką na żywo. Zacznij wakacje od podróży do serca miasta na Święty Marcin i zadaj sobie kilka pytań z setki faktów, które dla Ciebie przygotowaliśmy.
Czy wiesz, że geograficzne centrum Poznania znajduje się dokładnie na Świętym Marcinie w okolicach ulicy Gwarnej i Kantaka?
Czy wiesz, że kierownikiem budowy poznańskiej Alfy była 26 letnia dziewczyna i jej historia jest jedną z wielu, którą opowiemy w poznańską noc kupały inaugurującą nasze dwudniowe wydarzenie?
Czy wiesz, że Święty Marcin jest patronem winiarzy i nie bez powodu znajdziesz tu i w bezpośrednim sąsiedztwie 6 winiarni i jeszcze więcej restauracji, które trzymają poziom w jednym z tylko trzech miast w Polsce uwzględnionym w przewodniku Michelin?
Na Świętym Marcinie się dzieje i to się dzieje dużo, tylko musimy nauczyć się o tym opowiadać. Pomóż nam w tej opowieści i udostępnij nasze wydarzenie, abyśmy mogli się wszyscy spotkać w sercu miasta w pierwszy dwudzionek tego lata.