ul. Libelta 33, 61-707 Poznań

+48 609 610 000

+48 515 057 930

Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy

wlkpsw@gmail.com

WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE WINIARZY

20 stycznia 2023

I Konwent Winiarzy Wielkopolskich za Nami!

W piątek 20. stycznia 2023r. odbył się I Konwent Winiarzy Wielkopolskich w Poznaniu. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy właściciele Winnic Stowarzyszenia. Każdy z nich przywiózł ze sobą dwa wina na ogólną degustację prowadzoną przez Mariusza Kapczyńskiego z portalu Vinisfera. Mariusz jest krytykiem oraz sędzią wielu konkursów winiarskich w kraju i za granicą. Gościem specjalnym był również promotor polskich win - Marcin Świątkowski. Butelki były ponumerowane i po kolei oceniano poszczególne szczepy. Poza klasycznymi winami, degustowano także wina musujące, różowe i pet-nat. Wybór był naprawdę imponujący, a opinie Mariusza sprawiły, że Winiarze nabrali jeszcze większego wiatru w żagle.


Spotkaniu towarzyszyły pyszne dania restauracji Rusałka, dobrane specjalnie na tą okazję. Właściciel restauracji  – Krzysztof Pudełko - również brał udział w Konwencie i wsparł inicjatywę finansowo. Jest miłośnikiem wina i dobrego smaku także na talerzu. Poza kolacją można było zasmakować w desce serów, wędlin oraz przekąskach na ciepło. 


Było to niesamowicie inspirujące, niemalże historyczne wydarzenie, które pozwoliło zainteresowanym na wymianę wiedzy i doświadczeń. Ponadto możemy już ogłosić, że oficjalnie zostaliśmy organizatorem tegorocznego Konwentu Polskich Winiarzy! Ogromna duma i radość! 
Pierwsze plany na najbliższy rok, a właściwie półrocze, zostały omówione i czas „tylko” wprowadzić je w życie. Nie możemy się już doczekać :D