ul. Libelta 33, 61-707 Poznań

+48 609 610 000

+48 515 057 930

Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy

wlkpsw@gmail.com

WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE WINIARZY

23 maja 2023

Degustacja win z dwóch wielkopolskich winnic

Mamy niezmierną przyjemność zaprosić Was na kolejną w tym roku winiarską podróż. Po ostatnich degustacjach win z zaprzyjaźnionych winnic zza granicy, nadszedł czas aby przybliżyć Wam wspaniałe wina naszych rodzimych producentów.A wszystko to w ramach współpracy z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Winiarzy, które skupia obecnie 15 winnic prowadzonych przez pasjonatów winiarstwa i rozlokowanych na terenie Wielkopolski. 
Kiedy?    Piątek 15.06. o godzinie 19:00
Gdzie?  W L33 Bistro&Bar na ulicy Karola Libelta 33 w Poznaniu.
Cena biletu?  79 zł, a w cenie degustacja win wraz z przekąskami.
Rezerwacje przyjmujemy pod nr telefonu 500 325 350 lub mailowo: zamowienia@foodwine.pl
Bohaterami tego wieczoru będą wina pochodzące z butikowych winnic Edison i Lipka Wielka. 
 Edison - Jest to niewielka winnica położona najbliżej Poznania i znajduje się na terenie hotelu Edison nad jeziorem Kierskim. Tutaj wina tworzone są przez pasjonatów we własnej przetwórni, a następnie sprzedawane w restauracji Lumiere, należącej do obiektu hotelu oraz L33 Bistro & Bar w hotelu Liberte 33 w Poznaniu. Wina, jakie będą prezentowane tego wieczoru to Solaris, Cuvee, Riesling i Pinot Noir
 Winnica Lipka Wielka - położona jest na zachodzie Wielkopolski. Pierwsze krzewy na winnicy zasadzone zostały ponad 10 lat temu. Zasiedlono kolejne zbocza, pagórki i dolinki na najwyższych południowych stokach zachodniej Wielkopolski. Teren na, którym znajduje się winnica jest różnorodnie ukształtowany. Dzięki temu wytwarza się odpowiedni mikroklimat, który wpływa na jakość winogron. Wina degustacyjne podamy wkrótce..
 
Jako ciekawostkę możemy Wam zdradzić, że podczas tej degustacji, będziecie mogli wskazać po jednym winie z każdej winnicy, które skradły Wasze serca, a znajdą się one w karcie win L33 Bistro & Bar, aż do czasu degustacji kolejnych win z Wielkopolski. Butelki każdego z prezentowanych win będzie można oczywiście zakupić na wynos jak i do stolika, aby po degustacji dopełnić wieczór swoim faworytem.Do zobaczenia!