ul. Libelta 33, 61-707 Poznań

+48 609 610 000

+48 515 057 930

Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy

wlkpsw@gmail.com

WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE WINIARZY

23 maja 2023

Degustacja win z dwóch wielkopolskich winnic

Mamy niezmierną przyjemność zaprosić Was na kolejną w tym roku winiarską podróż.Po ostatnich degustacjach win z zaprzyjaźnionych winnic zza granicy, nadszedł czas aby przybliżyć Wam wspaniałe wina naszych rodzimych producentów.A wszystko to w ramach współpracy z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Winiarzy, które skupia obecnie 15 winnic prowadzonych przez pasjonatów winiarstwa i rozlokowanych na terenie Wielkopolski. 
Kiedy?    Piątek 15.06. o godzinie 19:00
Gdzie?  W L33 Bistro&Bar na ulicy Karola Libelta 33 w Poznaniu.
Cena biletu?  79 zł, a w cenie degustacja win wraz z przekąskami.
Rezerwacje przyjmujemy pod nr telefonu 500 325 350 lub mailowo: zamowienia@foodwine.pl
Bohaterami tego wieczoru będą wina pochodzące z butikowych winnic Edison i Rodzinna na Polanie. Obie winnice zdążyły zdobyć już nagrody na tegorocznych Targach WINOPL.
 Edison - Jest to niewielka winnica położona najbliżej Poznania i znajduje się na terenie hotelu Edison nad jeziorem Kierskim. Tutaj wina tworzone są przez pasjonatów we własnej przetwórni, a następnie sprzedawane w restauracji Lumiere, należącej do obiektu hotelu oraz L33 Bistro & Bar w hotelu Liberte 33 w Poznaniu. Wina, jakie będą prezentowane tego wieczoru to Solaris, Cuvee, Riesling i Pinot Noir
 Winnica Rodzinna na Polanie - oferuje szeroką gamę win gronowych. A na terenie siedliska, oprócz winnicy, znajduje się przydomowa winiarnia oraz “Psanatorium” (hotel dla kotów i psów).    Wina jakie będą prezentowane tego wieczoru to Seyval Blnac demi-sec w typie Chardonnay. Johanniter, demi-sec w typie Riesling. Red Cuvee sec, w typie win Burgundzkich.
 
Jako ciekawostkę możemy Wam zdradzić, że podczas tej degustacji, będziecie mogli wskazać po jednym winie z każdej winnicy, które skradły Wasze serca, a znajdą się one w karcie win L33 Bistro & Bar, aż do czasu degustacji kolejnych win z Wielkopolski. Butelki każdego z prezentowanych win będzie można oczywiście zakupić na wynos jak i do stolika, aby po degustacji dopełnić wieczór swoim faworytem.Do zobaczenia!